#2015-12-22 05:56:02 

Ważka

Użytkownik

Siema! Widziałam dziś mega dziwny billboard. Widniał na nim napis zamrażanie grzejników Poznań. Dla mnie ten zwrot jest tak absurdalny jak ciepłe lody, albo sucha woda. Może mi ktoś wyjaśnić co to jest i do czego służy? Będę wdzięczna za wyjaśnienia, bo mnie to nurtuje.
#2015-12-22 06:12:27 

Batman33

Użytkownik

Genialnie to porównałaś :) Chodzi w tym o to, że jeśli komuś zepsują się kaloryfery i trzeba je wymienić, to narusza to cały pion w danym budynku, bo wszystko jest ze sobą połączone. Trzeba wówczas najpierw odprowadzić wodę we wszystkich kaloryferach sąsiadów, by nie było powodzi. Wiadomo, że jest przy tym dużo roboty oraz jest to czasochłonne, więc przez naszą awiarię inni ludzie marzną. A dzięki najnowszym technologiom można to zrobić szybko i sprawnie, właśnie zamrażając tę wodę. Mniej więcej ci wyjaśniłem?
#2015-12-22 08:06:48 

Gargamel

Użytkownik

Hej. No ale to właśnie dzieję się przez to, że ludzie nie montują wcześniej odpowiednich zaworów. Gdyby to robili, to można by je zakręcić i po problemie z wodą.
#2015-12-22 10:42:06 

Maszynista

Użytkownik

No tak, ale nie wszyscy się na tym znają. To chyba spółdzielnia powinna doradzać, czy w ogóle je montować. Bo ja nie mam na przykład pojęcia gdzie takie coś kupić, ani gdzie to się montuje. W szkole powinni nas uczyć życia, a nie dat historycznych.
#2015-12-22 11:37:38 

NićAriadny

Użytkownik

Mój mąż ostatnio przeglądał w internecie wyniki wyszukiwania hasła kształtki do gazu Poznań. To właśnie o tym rozmawiacie? Martwię się, bo też nam się kaloryfery zapowietrzyły. Sądzicie, że mąż sam da radę się z tym uporać? Boję się, że coś zepsuje, a nie powiem mu tego, bo się obrazi.
#2015-12-22 12:14:20 

JanKol

Użytkownik

Nie ma się co martwić, ani nie ma też na co czekać. Niech pani zawoła kogoś z usług gazowniczych. To w końcu ich praca, więc znają się na tym najlepiej. Zrobią i będzie po kłopocie. Niech pani dyplomatycznie mężowi wyjaśni, że nie każdy nadaje się do wszystkiego.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015