#2015-12-21 10:11:00 

Batman33

Użytkownik

Jeden z moich klientów nie chce zapłacić zaległej faktury za wykonana usługę, a to dla mnie sporo kasy. Jak go do tego przymusić. Oczywiście nie mówię tu o nielegalnych sposobach, ale też nie chcę z tym iść do sądu, bo wiem, że wszystko strasznie przeciągnie się w czasie. Może ktoś coś doradzi?
#2015-12-21 10:29:54 

Ważka

Użytkownik

Ja radzę od wysłania mu oficjalnego pisma z wezwaniem do zapłaty. Co prawda zwykle to nie działa, ale zwiększa szansę, że dłużnik będzie chciał pójść na ugodę. Niestety odzyskiwanie pieniędzy od dłużnika jest zwykle czasochłonne i nie ma prostego sposobu, żeby cały proces przyspieszyć, zwłaszcza gdy dłużnik nie ma kasy. Jeśli nie chcesz łazić po sądach, dochodzenie wierzytelności możesz zlecić jakieś wyspecjalizowanej firmie. Co prawda wezmą sporą prowizję od wartości długu, ale praktycznie zawsze odzyskasz przynajmniej część pieniędzy i to bez papierkowej roboty czy osobistego chodzenia po sądach.
#2015-12-21 11:14:41 

Gargamel

Użytkownik

Kiedyś musiałem odzyskać dług od prywatnej osoby, nie firmy. Wykonałem remont mieszkania, wystawiłem fakturę, a kobieta nie chciała zapłacić. Zapłaciła dopiero wtedy, gdy zagroziłem, że sprzedam zaległą fakturę na giełdzie długów. Niestety czasami trzeba sporo pokombinować, żeby odzyskać należne pieniądze.
#2015-12-21 13:22:47 

Maszynista

Użytkownik

Możesz skorzystać z systemu windykacji online. Tam masz opisaną całą ścieżkę dochodzenia należności, w tym mnóstwo wzorów różnych pism. Możesz wybrać ścieżkę polubowną lub drogę sądową, dług możesz sprzedać lub zlecić ściągnięcie należności zewnętrznej firmie windykacyjnej. Wszystko zależy od tego, masz czas i jak dużą część pieniędzy chcesz odzyskać.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015