#2017-02-20 00:21:48 

Gargamel

Użytkownik

Witam. Mam do Was takie pytanko, jak w tytule tematu. Rzecz w tym, że planuję poszerzyć swoją działalność, a do tego potrzebuję oczywiście więcej wykorzystywanego przeze mnie surowca. Z tego co widze, to zza wschodniej granicy można taniej go sprowadzić, ale z tego co się orientuję, to wchodzą tutaj już dużo bardziej skomplikowane procedury celne. Więc jak im dać radę?
#2017-02-20 02:57:28 

JanKol

Użytkownik

Wiesz, internet jest źródłem wiedzy. Nie wiem, co chcesz ściągać, tak to owiałeś tajemnicą, może chodzi o jakieś produkty niebezpiecznie, to poczytaj po prostu, jakie warunki musisz spełniać, by takie towary wprowadzić na nasz rynek, jakie są cła (bo to, że np. na Białorusi, na Ukrainie czy w Rosji ma coś niewysoką cenę, to nie znaczy, że cło nie pokryje tego, co w kraju byś zapłacił).
#2017-02-20 05:07:54 

Ważka

Użytkownik

Myślę, że pomogę dużo lepiej jak kolega :) Zamiast wertować ustawy, rozporządzenia i tp po prostu wybierz się do tej firmy www.tirsped.com.pl/obsluga-celna. Znajdziesz u nich kompleksoą obsługę celną, może także uda się załatwić uproszczone procedury celne.
#2017-02-20 07:25:47 

Gargamel

Użytkownik

Czy czym są te uproszczone procedury?
#2017-02-20 08:18:05 

Ważka

Użytkownik

Na ich stronie znajdziesz odpowiednią zakładę z informacjami, wejdźi poczytaj.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015