#2016-08-22 03:10:55 

hipster

Użytkownik

zastanawiam się nad tym, by zaopatrzyć się w nowy sprzęt do koszenia, chciałbym zająć się ogrodem na poważnie, a wymaga on sporo pracy, wykarczować krzaki, wyrównać nieco teren i wykosić całe mnostwo trawy. Czy polecilibyście coś konkretnego, żeby oczywiście przy ogromnym wkładzie pracy zrobić to w miarę szybko i po ludzku? Ktoś może podobnie się za to zabierał i napisze od czego zacząć? Z góry dzięki za wskazówki.
#2016-08-22 03:37:48 

shebuya

Użytkownik

no niełatwe cię czeka zadanie, nie zazdroszczę, też kiedyś czyściłam zarośnięty ogród, ciężka fizyczna praca na co najmniej kilka dni, a nie powiem już o bólu pleców... w każdym razie zaopatrz się w dobrą kosiarkę, najlepiej spalinową. Przyda się chyba nawet piła, żeby pozbyć się krzaków na pewno przyspieszy ci to pracę.
#2016-08-22 05:52:08 

ZdenekM

Użytkownik

no gratuluję zapału, za mój ogród nie mogę się zabrac od kilku lat bo zawsze mnie zniechęca to co widzę, ale może wreszcie wezmę się w garść i trochę posprzątam. Hm na pewno jakaś kosiarka ale myślę czy traktorek też będzie w porządku, bo zależy czy to jest dużo metrów. No i przyda ci się jeszcze kosa spalinowa, żeby pozbyć się trawy z trudno dostępnych miejsc, do których kosiarka nie dotrze.
#2016-08-22 08:00:59 

WarKot

Użytkownik

a słyszałeś może o kosiarkach automatycznych które same zbierają wykoszoną trawę super opcja, a ile wygody, nie musisz potem jeszcze grabić trawy tylko kosiarka sama się nią już zajmuje i zbiera z całego koszonego obszaru. Ta opcja dobra jest też jesienią do zbierania liści. Kupiłem kosiarkę z taką opcją i jestem zadowolony, oszczędzam czas i siły. A trochę tej trawy zawsze jest, więc aż przyjemnie się patrzy, jak potem nie musisz tego zbierać. Jeśli więc chcesz zaopatrzyć się w dobry sprzęt to kosiarka automatyczna będzie dobrym pomysłem. No a do tego kosa spalinowa na takie już drobiazgi typu trawa pod pniami albo większymi kwiatami, tylko w ten sposób będziesz mógł się tego pozbyć.
#2016-08-22 08:54:51 

controlerka

Użytkownik

kosiarka, kosa spalinowa, piła lub siekierka, no i spora doza cierpliwości. A ta opcja z kosiarką automatyczną super pomysł, nie wiedziałam że jest taka opcja.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015