#2016-06-13 03:30:01 

Gargamel

Użytkownik

Chcę kupić spółkę z o.o. Nie za bardzo wiem, jak się za to zabrać. Nie wiem, na co zwracać uwagę przy wyborze firm zajmujących się sprzedażą spółek z o. o. i czy jest to rzeczywiście pomysł wart uwagi. Macie jakieś może rady?
#2016-06-13 05:23:10 

Tajka

Użytkownik

Jak szukasz takich firm, to pamiętaj, że niektóre ze spółek mogą być ryzykowne. Szukaj firm rzetelnych i sprawdzonych ,którzy sprzedaja tylko spółki z czystą historią. Jak np. jakiś pomysł nie wypalił, to oni skupują je. Bo inaczej, to może być tak, że tylko na tym stracisz, a nie zyskasz. Czasami jest tak, że niektóre z firm sprzedają też zagraniczne spółki, najczęściej z Europy i tu wtedy trzeba być czujnym. A czasem jest tak, ze można kupic bezpiecznie społkę ze stażem. Więc nie ma na to reguły, a ty musisz wyczuć sytuację. Bo to ty potem musisz płacic podatki a państwo ci nic nei dołozy
#2016-06-13 06:58:43 

Gargamel

Użytkownik

Tak, wiem, że państwo nie dołoży i na to nie liczę. Po prostu nie chce mi się bawić w załatwianie numerów NIPu, REGONU i KRSU bo zwyczajnie nie mam na to czasu. A stać mnie na to, żeby społkę kupić i mieć to z Glowy i dlatego o to pytam. Wiem, że te same firmy oferuja też porady prawne dotyczące prowadzenia działalności handlowej i dlatego mnie zależy an takiej, która mnie nie zawiedzie.
#2016-06-13 07:48:52 

Maszynista

Użytkownik

Zasada jak ze wszystkim w życiu: z umiarem i powoli a reszta się ułoży. Nie kupuj pierwszej lepszej tylko dlatego, że ma atrakcyjną cenę. Nie kupuj takiej, o ktorej mało wiesz. I nie kupuj od byle jakiej firmy, która nie ma dobrej historii.
#2016-06-13 09:10:57 

holista

Użytkownik

Musisz wiedzieć, jak kupujesz spółkę, ile chcesz mieć udziału, ile twoi wspólnicy. Bo potem długami ewentualnymi musicie dzielić się w zależności od procentu w udziałach. Bądź przygotowany na tę sytuację. Nawet jak masz oszczędności, to warto pomyśleć sześć razy, czy to na pewno dobre rozwizanie dla ciebie. Ja prowadzę małą firmę i zarządzam sam swoimi pracownikami. Mam duże do nich zaufanie, ale nigdy w życiu bym nie chciał mieć ani jednego z nich za swojego wspólnika.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015