#2016-05-11 02:34:39 

JanKol

Użytkownik

Planuję odnowić pomnik na grobie moich dziadków. Chcę to zrobić samodzielnie, tylko zastanawiam się, czy korzystając ze zwykłej szlifierki uda mi się uzyskać idealnie gładką powierzchnię. Robił ktoś z was taką renowację? Pomnik jest oczywiście zrobiony z lastryka i na czas renowacji mam go zamiar rozebrać, a później poskładać na nowo.
#2016-05-11 03:16:52 

ZdenekM

Użytkownik

Czy to w ogole ma sens? Jak pomnik jest stary a przypuszczam ze ma już na pewno kilkanascie jesli nie kilkadziesiąt lat to w czasie demontazu i przewozenia poszczegolne elementy moga sie zwyczajnie pokruszyc. Szczerze odradzam taka robote.
#2016-05-11 04:43:37 

zinFan

Użytkownik

A nie możesz go czyścić na cmentarzu, bez rozbierania na kawałki? Teraz są różne narzędzia akumulatorowe, więc to chyba możliwe do zrobienia. Przecież nie musisz szlifować całości, wystarczy te widoczne elementy. Później całość pociągniesz jakimś impregnatem i powinno wytrzymać następnych kilkadziesiąt lat w niezłym stanie. Jak będziesz szukał takich impregnatów to zajrzyj sobie do tego sklepu sklep-kamieniarski24.pl/impregnaty-do-kamienia-c-14_3.html, a jak będziesz chciał coś dociąć to poszukaj sobie diamentowej tarczy, bo wbrew pozorom lastryko to twardy materiał.
#2016-05-11 06:37:26 

shebuya

Użytkownik

Ja korzystałam z usług firmy kamieniarskiej przy odnawianiu starego, lastrykowego pomnika i efekt z poczatku bardzo pozytywny. Niestety bardzo szybko lastryko znowu zaczęło zachodzić brudem i pokrywać się zielonym nalotem, także po wakacjach i tak bedę zmieniała pomnik na granitowy, bo to chyba najlepsze i najbardziej trwałe rozwiazanie.
#2016-05-11 09:14:15 

zinFan

Użytkownik

Jak masz dużo czasu to możesz się bawic w taką dłubaninę, ale nie spodziewaj się jakiegoś długotrwałego efektu.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015